KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12612266
*
nr 1261 2266
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Träd, Signerad. Olja på pannå, 79x56 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 juni 2019
kl 19:26:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
14/6 15:19:52
1
500 kr
14/6 16:30:06
2
800 kr
14/6 21:08:09
3
700 kr
14/6 21:08:09
2
800 kr (Budbetjänt)
14/6 21:19:40
3
1.000 kr
17/6 19:21:27
4
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Kurt Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt björkegren naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37
*
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Kurt Björkegren
nr 1261 2266
Kurt Björkegren
(f. 1929), Sverige
Oljemålning, Träd, Signerad. Olja på pannå, 79x56 cm
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk målare och tecknare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 17 juni 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
14/6 15:19:52 | 1 | 500 kr |
14/6 16:30:06 | 2 | 800 kr |
14/6 21:08:09 | 3 | 700 kr |
14/6 21:08:09 | 2 | 800 kr (Budbetjänt) |
14/6 21:19:40 | 3 | 1.000 kr |
17/6 19:21:27 | 4 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
Kurt Björkegren
Kurt Björkegren, född 1929 i Stockholm, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Kurt Björkegren
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: kurt björkegren naturmotiv olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige träd
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Aktuellt bud: 2.000 kr
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
imorgon
6 maj kl 18:37